DLA PIŁKARZA


TRENING INDYWIDUALNY PIŁKARZA

Akademia Treningu Indywidualnego Piłkarza / ATIP / powstała, aby pomóc młodemu, zaczynającemu przygodę z piłką człowiekowi, nauczyć się oraz stale podnosić na wyższy poziom umiejętności techniczne potrzebne w nowoczesnej grze.

Działa ona niezależnie od Akademii Bramkarskiej. Została powołana do prowadzenia treningów indywidualnych dla piłkarzy z pola gry.

Pomimo swojej niezależności, posiada dwie cechy wspólne z Akademią Bramkarską:

  • zajęcia treningowe prowadzone są na najwyższym poziomie sportowym, w duchu wzajemnego szacunku, radości oraz indywidualnego podejścia do każdego zawodnika. Łączą one dbałość o wzrost umiejętności piłkarskich z ogólnym rozwojem młodego człowieka. Aspekt wychowawczy jest dla nas równie ważny jak sportowy. Hasło Akademii Treningu Indywidualnego Piłkarza brzmi podobnie jak Akademii Bramkarskiej: „Naszym celem jest wychować człowieka, który dobrze gra w piłkę, a nie piłkarza.”
  • zajęcia treningowe prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów:
    Piotra Wrześniaka /Cracovia, Arka Gdynia, KGHM Zagłębie Lubin, Polonia Warszawa, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Pierwsza Reprezentacja Polski Kobiet/;
    Marcina Chmurę /RKS Garbarnia Kraków, Reprezentacja Polski Kobiet U-19/oraz Sławomira Szymachę,
    tych samych, którzy prowadzą zajęcia w Akademii Bramkarskiej.

 


CELE


fot. Wielgos

Współczesna piłka nożna stawia przed młodymi ludźmi ogromne wymagania. Szybkość gry, która od wielu lat ciągle wzrasta, wymusza na graczach opanowania pewnych elementów potrzebnych w grze, takich jak choćby przygotowanie motoryczne czy też nienaganna, użytkowa technika piłkarska, niemalże do perfekcji. W naszych treningach, skierowanych przede wszystkim do młodych piłkarzy skupiamy się głównie na pracy nad szeroko pojętym zagadnieniem techniki piłkarskiej. Absolutnie nie krytykujemy ani nie chcemy konkurować z treningami prowadzonymi w klubach. Nasze zajęcia są treningami dodatkowymi o charakterze indywidualnym. Prowadzone są one w małych grupach, pod czujnym i bliskim spojrzeniem trenerów. My nie budujemy drużyny, my szkolimy piłkarzy, którzy dzięki swoim piłkarskim umiejętnościom, cechom charakteru, pasji do tego co robią, a także dzięki pracowitości, mogą znaleźć miejsce w każdej drużynie. W naszej pracy koncentrujemy się zarówno nad podstawowymi elementami techniki piłkarskiej, a także nad tymi, które są bardzo ważne, ale czasami zaniedbywane z powodu ograniczonej ilości jednostek treningowych, licznej grupy piłkarzy uczestniczącej w treningu klubowym czy też czasu jaki trener musi poświęcić na budowanie drużyny. W naszej Akademii patrzymy w przyszłość. Patrzymy na rozwój piłki nożnej i kierunek w jakim zmierza. Chcemy szkolić piłkarzy nie tylko „na teraz”, ale także „na przyszłość.” Brak zespołu, który musi grać i walczyć o punkty, daje nam komfort pracy bez presji, z każdym graczem z osobna.

W naszym szkoleniu ogromną wagę, oprócz umiejętności piłkarskich, przykładamy do wykształcenia w młodym piłkarzu cech, które są niezbędne zarówno w karierze piłkarskiej jak i w życiu codziennym. Szacunek wobec trenerów i kolegów, uczciwość na boisku i poza nim, pracowitość, wytrwałość, cierpliwość, skromność i odpowiedzialność to najważniejsze cechy, które u nas idą w parze ze szkoleniem piłkarskim. W przypadku, gdy coś /np. kontuzja/ nie pozwoli młodemu człowiekowi na osiągnięcie najwyższego poziomu piłkarskiego, cechy charakteru wykształcone podczas szkolenia będą kapitałem na dalsze życie. Jesteśmy zwolennikami dwu drogowego rozwoju młodego człowieka: szkoła i sport, umiejętności piłkarskie i charakter, rodzice i trener. Pełne zaangażowanie w to co się robi a stawianie wszystkiego na jedną kartę to dwie różne rzeczy. Jesteśmy zwolennikami pełnego zaangażowania na dwóch płaszczyznach: szkoła oraz piłka nożna. W swojej pracy staramy się pozostawać w stałym kontakcie z rodzicami i w porozumieniu z nimi współuczestniczyć w wychowaniu młodego człowieka.


JAK TRENUJEMY


Treningi indywidualne odbywają się na boisku Millenium w Skawinie. Adres: ul. Torowa 46, 32-050 Skawina.

Nasze treningi odbywają się indywidualnie z trenerem lub w bardzo małych grupach dopasowanych pod kątem umiejętności – maksymalnie 5 piłkarzy na jednego trenera.

Szkolenie jest otwarte dla wszystkich, mogą w nim uczestniczyć zawodnicy z różnych klubów urodzeni w latach 2008 do 2004.


ZAPISY NA TRENINGI POD NUMERAMI TELEFONÓW:
PIOTR WRZEŚNIAK: 509 770 937 oraz MARCIN CHMURA: 509 955 952